Gospodarka Polska Wiadomości

Kolejne trujące produkty z Ukrainy w Polsce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Lublinie, zatrzymała na granicy kolejną partię ukraińskich produktów, niespełniających polskich norm zdrowotnych. Były to m.in. margaryna, jęczmień browarny oraz ciastka.

Kolejne trujące produkty z Ukrainy w Polsce. Lubelscy inspektorzy poinformowali o kolejnych decyzjach dotyczących zakazu wprowadzenia do obrotu na teren Polski kilku transportów produktów żywnościowych z Ukrainy.

Pierwszy z zakazów dotyczył partii nieco ponad 1330 kg mleka skondensowanego z cukrem (8,5 proc.) tłuszczu. Powodem była zawyżona zawartość cukrów. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Podobnie było z partię nasion lnu importowanego z Ukrainy, o wadze 25 ton. Były w nich szkodniki, przez co towaru nie dopuszczono do obrony w Polsce. Również w tym przypadku decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Z tego samego powodu, czyli obecności żywych szkodników, do Polski nie wjechały 23 tony ukraińskiego jęczmienia browarnego.

W kolejnych dniach lubelska IJHARS wydała decyzję o zakazie wprowadzenia do obrotu na teren Polski pięciu partii ciastek z Ukrainy, o łącznej masie blisko 6,4 tony. Na produkcie ujawniono nieprawidłowości w oznakowaniu. Chodziło między innymi o daty minimalnej trwałości. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

W sobotę 25 maja lubelscy inspektorzy IJHARS wydali decyzję o zakazie wprowadzenia do obrotu na teren Polski czterech partii margaryny o masie 20 ton, importowanej z Ukrainy. Powodem, jak podano, była zaniżona zawartość tłuszczu i nieprawidłowości w oznakowaniu. Tej decyzji również nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Z kolei we wtorek 28 maja br. białostocki oddział IJHARS wydał decyzję o zakazie wprowadzenia do obrotu na teren Polski 20,7 tony mąki z pszenicy durum importowanej z Kazachstanu. Przyczyną były: zawyżona wilgotność oraz zawartość specyficznego DNA pszenicy zwyczajnej. Świadczyło to o dodatku mąki z pszenicy zwyczajnej. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

NASZ KOMENTARZ: Wygląda na to, że ukraina prowadzi przeciwko Polsce wojnę hybrydową, polegającą na podtruwaniu Polaków skażoną żywnością.

Polecamy również: Lewicowa aktywistka zaatakowała hostię podczas mszy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!