Wiadomości

Kolejne profanacje – wizerunki Matki Boskiej z tęczą na klasztornych murach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Oszalali z nienawiści do Boga i ludzi lewacy wpadli w amok i kąsają, jak popadnie – plakaty z tęczowymi aureolami wokół wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej rozlepiono w nocy na murach Sanktuarium św. Faustyny i klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Żytniej w Warszawie. To kolejna profanacja maryjnego wizerunku po obrazie uczuć religijnych, do której doszło pod koniec kwietnia w Płocku.

Papierowe plakaty przy wejściu do klasztoru rozklejono prawdopodobnie w nocy. Jak powiedziały KAI siostry, na klasztornej furcie przed godz. 22, gdy zamykane jest wejście do zgromadzenia, jeszcze ich tam nie było.

Plakatów z tęczową aureolą wokół wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej – podobnych do tych znalezionych pod koniec kwietnia wokół płockiego kościoła św. Dominika – jest sześć. Częściowo zostały już zdrapane, ale ich usunięcie będzie bardzo trudne.

Siostry są zszokowane całym zajściem. Jak poinformowały, podobne plakaty pojawiły się także w innych miejscach.

Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przygotowuje w tej sprawie oświadczenie.

W poniedziałek policja zatrzymała Elżbietę Podleśną podejrzaną o dokonanie w Płocku profanacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Grozi za to grzywna, ograniczenie wolności lub nawet pozbawienie wolności do lat dwóch.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!