Wiadomości

Kolejne próby siłowego sforsowania granicy, zatrzymania przemytników migrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kilkudziesięcioosobowe grupy próbowały siłowo przekroczyć granicę na odcinkach placówek w Dubiczach Cerkiewnych i Mielniku – donosi na twitterze Straż Graniczna. Policja z kolei poinformowała o kolejnych zatrzymania przemytników migrantów, w tym o pościgu i zatrzymaniu Ukraińca, który porzycł samochód z migrantami.

“Wczoraj tj.27.11 granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 125 osób. Wobec 51 cudzoziemców funkcjonariusze Straży Granicznej wydali postanowienia opuszczeniu terytorium RP. Kilkudziesięcioosobowe grupy próbowały siłowo przekroczyć granicę na odcinkach placówek w Dubiczach Cerkiewnych i Mielniku” – czytamy na twitterowym koncie Straży Graincznej.

“W okolicach Starzyny kilkudziesięciu funkcjonariuszy Polskiej Policji interweniowało w związku z próbą siłowego przekroczenia granicy. Policjanci zabezpieczali prace związane z naprawą uszkodzonego ogrodzenia” – podała z kolei Podlaska Policja.

“Policjanci zatrzymali 5 osób w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Zatrzymani w Zalesiu, Tonkielach, Berżnikach, Bielsku Podlaskim i pod Olekszami kurierzy, to trzej obywatele Ukrainy, obywatel Tadżykistanu i obywatel Rosji. Chcieli przewieźć 18 osób” – informują policjanci.

“W sobotę w Zalesiu policjanci z KWP w Szczecinie zauważyli w lesie samochód z 5 osobami nielegalnie przebywających w Polsce. Jego kierowca uciekł. Został zatrzymany na stacji benzynowej. Mundurowych w poszukiwaniu obywatela Ukrainy wspierał pies tropiący” – czytamy w kolejnym wpisie policji.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!