Wiadomości

Kolejne osiem haubic Krab wraz z wozami towarzyszącymi trafi do Wojska Polskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

16 marca br. z Huty Stalowa Wola wyruszyły w Polskę samobieżne haubice Krab. To kolejne osiem haubic oraz wozów towarzyszących, które dotrą do Wojska Polskiego.

Umowę na dostawę czterech dywizjonowych modułów ogniowych o kryptonimie REGINA Zarząd Huty Stalowa Wola S.A. podpisał z Inspektoratem Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej w dniu 14 grudnia 2016 r. Jej wartość przekracza 4,5 mld złotych. Jest to jeden z największych kontraktów zleconych w polskim przemyśle obronnym.

Tym samym HSW S.A. rozpoczęła produkcję seryjną wyposażenia dla pierwszego (a biorąc pod uwagę umowę wdrożeniową – drugiego), Dywizjonowego Modułu Ogniowego „Regina”, składającego się z 24 sh „Krab” kal. 155 mm. Warto przypomnieć, że w skład każdego DMO Regina wchodzą, poza środkami ogniowymi, także trzy Wozy Dowódczo-Sztabowe (WDSz), osiem Wozów Dowódczych (WD) różnego szczebla, sześć Wozów Amunicyjnych (WA) i Wóz Remontu Uzbrojenia i Elektroniki (WRUiE).

– Jest to wyjątkowy moment dla HSW S.A., ponieważ przekazanie sprzętu jest zwieńczeniem długotrwałego procesu konstrukcyjno – technologiczno – produkcyjnego i – co najważniejsze – sprzęt przekazujemy zgodnie z harmonogramem Umowy z Zamawiającym – stwierdził Bartłomiej Zając, prezes Zarządu Huty Stalowa Wola S.A.

/defence24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!