Wiadomości

Kolejne jedenaście osób zatrzymanych do sprawy GetBack

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

11 zatrzymanych to kolejna realizacja w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w działaniu grupy kapitałowej GetBack S.A. Wśród zatrzymanych przez funkcjonariuszy warszawskiej delegatury Biura są byli dyrektorzy i pracownicy należącego do Idea Banku – Lion’s Banku oraz osoba współpracująca z Piotrem B., zatrzymanym do tej sprawy w czerwcu 2018 r.

Funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA zatrzymali 11 osób w dwóch wątkach śledztwa dotyczącego GetBack. Tym razem dotyczą one piramidy finansowej, oszustw, fikcyjnych umów i wyprowadzania za pośrednictwem łańcuszka firm pieniędzy z GetBack.

Jak poinformował Wydział Komunikacji Społecznej CBA, wśród zatrzymanych są byli dyrektorzy i pracownicy jednego z banków oraz osoba współpracująca z Piotrem B., zatrzymanym w czerwcu 2018 r. do tej sprawy. Jak dowiedział się nieoficjalnie portal tvp.info, wśród zatrzymanych są byli pracownicy Lion’s Banku, a także znany aktor Piotr A.

Agenci Biura przeszukują mieszkania zatrzymanych. Po zakończeniu czynności zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Warszawie, gdzie usłyszą zarzuty.

Śledztwo w sprawie GetBack prowadzone jest w kilku wątkach. Dotyczy wyrządzenia tej spółce szkody majątkowej i przestępstw związanych z obrotem giełdowym. Dotychczas w postępowaniu zarzuty usłyszało 38 osób.

/CBA, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!