Wiadomości

Kolejna sobota we Francji pod znakiem demonstracji przeciw obostrzeniom sanitarnym

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

We Francji odbyło się dziś około 200 demonstracji przeciwko paszportom sanitarnym wprowadzanym w związku z pandemią Covid-19. Według francuskiego MSW, w sumie w całym kraju w dzisiejszych manifestacjach uczestniczyło około 141 tys. osób, w tym 18 tys. w Paryżu. Zatrzymano 21 osób, w tym trzy w Paryżu. Jeden funkcjonariusz został ranny podczas demonstracji.

W Paryżu odbyło się w sumie pięć manifestacji, z których największa wyruszyła z Bulwaru Montparnasse. Zgromadziła ona kilka tysięcy osób, w tym “żółte kamizelki”. Manifestanci protestowali przeciwko “dyktaturze sanitarnej”…

Według francuskiego MSW, w sobotnich manifestacjach uczestniczyło w całym kraju około 141 tys. osób, w tym 18 tys. w Paryżu. Zatrzymano 21 osób, w tym trzy w Paryżu. Jeden funkcjonariusz został ranny podczas demonstracji.

W Montpellier prefektura określiła liczbę manifestantów na 7 tys. W Pau oraz w Nantes na 2,4 tys., w Bordeaux i Nicei na 2,9 tys. w Lyonie na około 3,7 tys., w Lille – 2,7 tys. a w Strasburgu na 2,2 tys. Policja użyła gazu łzawiącego w Tuluzie, gdzie demonstrowało kilka tysięcy osób – informuje stacja France Bleu Occitanie.

W sumie jednak frekwencja zdaje się spadać. Tydzień temu udział w demonstracjach brało 160 tys. osób, dwa tygodnie temu – 175 tys., a trzy tygodnie temu – 215 tys.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!