Wiadomości Wiara

Kolejna profanacja w Katowicach – zniszczono krzyż i figurę Jezusa przed kościołem w Koszutce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kolejna profanacja w Katowicach. Wandale obrzucili kamieniami figurę Jezusa na krzyżu przed kościołem w katowickiej Koszutce. W efekcie figura popękała w kilku miejscach. I taka pozostanie, jak zapowiadają przedstawiciele parafii, aż do Wielkiego Piątku. W międzyczasie parafianie modlili się przy sprofanowanym krzyżu o opamiętanie i nawrócenie dla sprawców – informuje Dziennik Zachodni.

O tym bulwersującym zdarzeniu poinformowali na portalu koszutka.pl przedstawiciele Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach. To parafia Misjonarzy Oblatów w katowickiej Koszutce. Do zniszczenia krzyża i znajdującej się na nim figury Jezusa doszło w miniony weekend.

– Z soboty 16.03 na niedzielę 17.03 w nocy, został zniszczony krzyż stojący przy kościele. Nieznani sprawcy obrzucili kamieniami figurę Jezusa na krzyżu. Została Ona bardzo mocno uszkodzona. Sprawa została zgłoszona policji – napisał na portalu koszutka.pl o. Robert Grabka.

Dodał, że urażone zostały uczucia wielu ludzi.

– Sam widok zniszczonego krzyża wywołuje smutek i żal. Bo przecież teraz, w Wielkim Poście wpatrujemy się w krzyż, w znak naszego zbawienia i odkupienia – dodawał kapłan.

Jednocześnie zakonnicy prosili o pomoc osoby, które były świadkami zdarzenia.

Zdarzenie potwierdza Policja. Jak tłumaczy nam sierż. szt. Maciej Bajerski, czynności w tej sprawie prowadzi wydział kryminalny komisariatu drugiego w Katowicach. Straty oszacowano na 1500 złotych. Całe dochodzeni nadzoruje Prokuratura Rejonowa Katowice – Północ.

/dziennikzachodni.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!