Wiadomości

Kolejna inicjatywa Trzaskowskiego: „Ranking Szkół Przyjaznych Uczniom i Uczennicom LGBTQ+”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, objął patronatem kolejny projekt LGBT. To edukacyjne inicjatywa „Ranking Szkół Przyjaznych Uczniom i Uczennicom LGBTQ+”. Prowadzi ją, jak informuje portal queer.pl, Dominik Kuc i Kampania Przeciw Homofobii. Kuc to działacz Wiosny i rzecznik prasowy „Przedwiośnia”, czyli młodzieżówki partii Biedronia.

Według informacji portalu chodzi o wyróżnienia dla szkół, które organizują wydarzenia „promujące równość między uczniami”, na przykład takie, które zezwalają parom jednopłciowym na udział w studniówce.

Wśród postaw negatywnych wskazano „homofoniczne żarty i tworzenie tabu wokół homoseksualności i transpłciowości”. Na swoim twitterze Dominik Kuc skrytykował akcję „stop pedofilii” uznając ją, jak i sprzeciw wobec seksualizacji dzieci, za hasła homofobiczne.

Akcja „stop pedofilii” to obywatelska inicjatywa ustawodawcza zmierzająca do nowelizacji kodeksu karnego w kierunku penalizacji propagowania i pochwalania zachowań o charakterze pedofilskim, a także propagowania i pochwalania podejmowania przez małoletnich obcowania płciowego. To nie podoba się środowiskom LGBT.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!