Wiadomości

Kocioł na pograniczu prowincji Dara i As-Suwajda

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wczoraj po potężnej nawałnicy artyleryjskiej syryjskie siły rządowe ruszyły do ataku i już pierwszego dnia operacji odnotowały spory sukces. Posuwające się od wschodu jednostki syryjskie przełamały obronę przeciwnika i niemal odcięły północną część wschodniej „kiszki” enklawy rebeliantów, ciągnącej się na wschód od trasy Dara – Damaszek.

Po serii uderzeń artylerii i lotnictwa, ok. godz. 13.00 czasu lokalnego pododdziały elitarnych „Tygrysów” przy wsparciu innych formacji syryjskiej armii wyparły islamistów ze wsi Dallafa.

Po około dwóch godzinach „Tygrysy” zdobyły sąsiednią wieś Musajka. Bojownicy przeprowadzili niemal od razu kontratak, ale odzyskać Musajki nie zdołali. Wieczorem oddziały syryjskich sił rządowych podjęły próbę wyparcia przeciwnika ze wsi Musajka Garbija, ale próba ta nie przyniosła powodzenia

Od zachodu syryjskie siły rządowe dwukrotnie próbowały atakować pozycje bojowników we wsi Hirbet al-Buwajr, by połączyć się z oddziałami nacierającymi od wschodu i całkowitego zamknięcia pierścienia okrążenia. Ataki te zostały jednak odparte.

Wieczorem, 20 czerwca i w nocy na 21 czerwca syryjska artyleria oraz lotnictwo przeprowadziły serie uderzeń na pozycje bojowników w miejscowościach Busra al-Harir, Nahta i Busra asz-Szam.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!