Wiadomości

Kobieta włamała się do kościoła w Szklarskiej Porębie i podpaliła konsekrowane hostie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

27-letnia kobieta włamała się do zakrystii i spaliła znajdujące się w tabernakulum konsekrowane Hostie.

W nocy z piątku na sobotę (16/17 marca) doszło do włamania do kościoła pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Szklarskiej Porębie. 27-letnia kobieta przez okno dostała się do zakrystii, dotarła do tabernakulum i spaliła znajdujące się tam konsekrowane Hostie.

Dzięki zamontowanemu w kościele monitoringowi udało się zawiadomić policję i straż pożarną, gdy kobieta była jeszcze w środku. Policjanci zatrzymali sprawczynię i osadzili w areszcie.

Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski wydał już specjalny komunikat, w którym wzywa do ekspiacji za znieważenie Najświętszego Sakramentu.

Decyzją ordynariusza diecezji legnickiej powyższy kościół pozostanie zamknięty aż do obrzędu publicznego przebłagania za grzech znieważenia. Odbędzie się on w niedzielę 18 marca o 9.00.

Jednocześnie bp Zbigniew Kiernikowski zarządził odprawienie nabożeństw ekspiacyjnych we wszystkich kościołach diecezji legnickiej. Ma się to odbyć również 18 marca. Po każdej Mszy św. należy wystawić Najświętszy Sakrament i odśpiewać suplikacje.

/gosc.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!