Wiadomości

Klementyna Suchanow została zatrzymana przez policję

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W trakcie dzisiejszych burd urządzonych w Warszawie przed budynkiem Trybunału Konstytucyjnego policja zatrzymała trzy osoby. Jak podano, wtargnęły one na teren Trybunału Konstytucyjnego. „Trwają czynności z zatrzymanymi” – przekazała stołeczna policja. Strajk Kobiet informuje, że jedną z tych jest Klementyna Suchanow.

– Każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów. Jednak to prawo nie daje nam przyzwolenia do zachowań agresywnych. Apelujemy o kontrolę nad emocjami oraz tonowanie ich u osób, które z tą kontrolą mają problem. W przypadku agresji wobec osób i mienia będziemy reagować — poinformowała stołeczna policja.

– W trakcie trwającego protestu policjanci interweniowali wobec trzech osób, które wtargnęły na teren Trybunału Konstytucyjnego. Następnie odmówiły one podania swoich danych. Trwają czynności z zatrzymanymi — dodano na profilu KSP.

Jak poinformował na Twitterze Strajk Kobiet, wśród zatrzymanych ma być jedna z liderek ruchu, mianowicie Klemnentyna Suchanow, którą Michał Szutowicz, znany jako Margot, oskarżył, iż molestowała go seksualnie. Marta Lempart i reszta domagają się… wypuszczenia zatrzymanych.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!