Polska Wiadomości

Klaudia Jachira “rozważa” czy nie podjąć walki z krzyżem w Sejmie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

“Obserwowałam to bogoojczyźniane misterium w Sejmie i rozważam, by w pierwszym wystąpieniu zaapelować do posłów, by się tak nie obnosili z wiarą. Na sali plenarnej wisi krzyż, ale przecież nie musi wisieć. Może wystąpię w tej sprawie do Jarosława Kaczyńskiego” – zapowiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską posłanka Klaudia Jachira.

Klaudia Jachira w ostatnich wyborach dostała się do Sejmu w list Koalicji Obywatelskiej. Kilka lat temu walkę z krzyżem podjął Janusz Palikot. Czy kontrowersyjna posłanka zdecyduje się na to samo i czy znajdzie sojuszników?Joanna Mucha pytana przez Wirtualna Polskę, czy poprze pomysł Jachiry, odpowiedziała, że jest zdecydowanie przeciwnapogłębianiu kolejnych konfliktów.

Jestem przeciwna, byśmy w tej chwili próbowali huśtać naszą łódką jeszcze bardziej. Jako PO musimy bardziej zawalczyć o centrum sceny politycznej. PO powstawała jako partia chadecka i musimy to centrum umacniać. A umacnianie centrum to powodowanie, by najbardziej chwiejące sceną polityczną konflikty raczej próbować wyciszać. (…) Może uda się ją przekonać, że to nie jest najważniejsza walka w Polsce

– powiedziała posłanka PO.

Palikot 2.0…

Źródło: tysol.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!