Wiadomości

Klapa frekwencyjna na marszu „Kocham Cię, Europo!”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„W zgromadzeniu zgłoszonym w godzinach od 9:00 do 17:00 z przejściem trasą z placu Na Rozdrożu na Plac Zamkowy uczestniczyło w momencie, gdy manifestacja ruszała około 3000 osób. Na miejsce zakończenia zgromadzenia, czyli na Plac Zamkowy dotarło 2000 osób.” – poinformowała stołeczna policja.

W warszawskim marszu poparcia dla Unii Europejskiej „Marsz dla Europy: Kocham Cię, Europo!” dopisali za to czołowi politycy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, działacze KOD oraz różnych i przybudówek, a także znani z politycznego i ideologicznego zaangażowania celebryci.

Tradycyjnie drwiono z Polski i polskości, przy czym szczególnie „błysnął” na tym polu poseł PO Michał Szczerba, który – wywołując aplauz wśród zebranych – porównał Polskę do rozkapryszonej 13-latki, której nikt w rodzinie nie rozumie. Charakterystyczne też były hasła. tak więc obok flag Unii Europejskiej, Polski, Platformy, Nowoczesnej i KOD, można było zobaczyć transparenty: „Polak, Węgier dwa pacanki” (ze zdjęciami Kaczyńskiego i Orbana), „Europe We Love You” czy też „Zapluty karzeł Europy 1:27″.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!