Wiadomości

Kim naprawdę był Święty Mikołaj? Jak zatem przekazać dziecku prawdę o Świętym Mikołaju?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Postać Świętego Mikołaja jest zapewne znana każdemu. W okolicach 6 grudnia, a także w okresie przedświątecznym na każdym kroku napotykamy się na szereg reklam z udziałem ubranego w czerwony strój starca z siwą brodą, który przynosi prezenty, a następnie odlatuje swoimi saniami zaprzysiężonymi w renifery. Wizerunek Świętego Mikołaja kojarzący się z obdarowywaniem sprawił, że stał się on symbolem Bożego Narodzenia – to właśnie jemu przypisujemy pozostawienie znajdujących się pod choinką prezentów. Małe dzieci do pewnego wieku wierzą w tę historię, nie zdając sobie przy tym sprawy z tego, kim tak naprawdę był Święty Mikołaj.

Jak zatem przekazać dziecku prawdę o Świętym Mikołaju? Idealnie do tego zadania nada się książeczka dla dzieci od Wydawnictwa 3DOM! „Kim był prawdziwy św. Mikołaj?” Daniela A. Lorda to publikacja opowiadająca o poczynaniach historycznej postaci – czcigodnego biskupa Kościoła katolickiego, który swoim postępowaniem niósł dobro i pomoc dla najbardziej potrzebujących. Jeszcze za życia był kojarzony jako opiekun osób ubogich, dla których na pomoc przeznaczył cały swój majątek. Jego charytatywne czyny przyniosły mu ogromną sławę i przyczyniły się przy tym do powstawania licznych legend na jego temat. Z wieloma z nich zapoznać można się za pomocą książeczki od 3DOM. Publikacja przedstawia legendę, w której Święty Mikołaj wskrzesił zamordowanych młodych chłopców. W tekście znaleźć można także opowieść przedstawiającą to, jak Święty uchronił trzech oficerów przed niesprawiedliwym wyrokiem, a także historię, w której ocalił on chłopca wziętego w niewolę muzułmańską. Na uwagę zasługuje również przypowieść mówiąca o niebywałej hojności Świętego – chodzi tutaj o podrzucenie przez niego pewnemu samotnemu ojcu trzech brył złota na posag dla córek. To właśnie za sprawą między innymi tych czynów Święty Mikołaj został ustanowiony patronem panien na wydaniu, ubogich, dzieci, czy uczniów.

Dlaczego pielęgnowanie pamięci o prawdziwym Świętym Mikołaju jest tak istotne? Tego typu działanie ma przede wszystkim na celu uświadomić najmłodszych, na czym polegają działania charytatywne. Przytoczenie historii tego Świętego Kościoła katolickiego daje również możliwość poszerzenia wiedzy Twojego dziecka na temat historii naszej wiary.

Książka religijna dla dzieci od Wydawnictwa 3DOM „Kim był prawdziwy św. Mikołaj” Daniela A. Lorda dostępna jest już w regularnej sprzedaży pod linkiem:

Serdecznie zachęcamy (nie tylko najmłodszych!) do pochylenia się nad tą lekturą! https://3dom.pro/18805-kim-byl-prawdziwy-swiety-miko%C5%82aj-daniel-a-lord.html

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!