Wiadomości

Kierownik Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW składa skargę do KRRiT na TVP, bo rzekomo rani uczucia religijne muzułmanów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prof. Michałowi Bilewiczowi, kierownikowi Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW, nie podoba się panująca w Polsce wolność słowa, a w szczególności fakt, iż przekazuje ona treści dotyczące islamu, muzułmanów i terroryzmu islamskiego, które jemu osobiście nie odpowiadają. Postanowił więc zwrócić się ze skargą do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji:

W swej skardze napisał między innymi:

„W Programie „Minęła Dwudziesta”, wyemitowanym 6 czerwca 2017, znalazło się szereg stwierdzeń uderzających w uczucia religijne muzułmanów. Drugiej największej religii świata odbierano status religii, nazywając islam ideologią polityczną. Proroka Mahometa nazwano „mordercą” oraz „pedofilem”. Osoby zaproszone do programu przedstawiały wypaczony obraz tej religii oraz jej wyznawców, obarczający ich odpowiedzialnością za działania nielicznej grupy terrorystów, nakłaniając do „wyeliminowania tej religii”..[…] Taki sposób przedstawiania islamu nosi znamiona islamofobii.”

Michał Bilewicz w rozmowie z portalem oko.press powiedział, że jego zażalenie do KRRiT jest głosem „oburzonego telewidza”, który nie chce, aby uczucia religijne jego znajomych pochodzenia muzułmańskiego były obrażane w mediach finansowanych z jego podatków.

Bilewicz oczekuje, że w razie pozytywnego rozpatrzenia jego wniosku zadośćuczynienie ma zostać przekazane na konto Stowarzyszenia Interwencji Prawnej albo Fundacji Ocalenie, która zajmuje się integracją uchodźców w Polsce.

/ndie.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!