Wiadomości

Kiedy Jarosław Kaczyński odejdzie z rządu?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński już jakiś czas temu zapowiedział, że odejdzie z rządu. Dziennikarze “Dziennika Gazety Prawnej” twierdzą, że udało się im ustalić, kiedy Kaczyński zakończy sprawiać swoją funkcję.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, w czerwcu partia ma zorganizować wielką konwencję w kampanijnym stylu. Potem czołowi politycy rządzącej partii mają rozjechać się do swoich macierzystych okręgów i tam spotykać się z wyborcami. Przed Jarosławem Kaczyńskim mnóstwo pracy, a łączenie partyjnych obowiązków z funkcją wicepremiera jest bardzo trudno. Jak ustalił “Dziennik Gazeta Prawna”, Jarosław Kaczyński ma odejść z rządu tuż przed rozpoczęciem wakacji.

– Prezes chce się skupić na pracy partyjnej, chce spotykać się więcej z ludźmi. Gdyby nie wojna za wschodnią granicą, prezesa już nie byłoby w rządzie – zdradził gazecie ważny polityk z Prawa i Sprawiedliwości. Informatorzy gazety nie sądzą, by oznaczało to rewolucję w rządzie.

– Zmiany mogą być natomiast w partii. W piątek Komitet Polityczny PiS zdecydował, że powstaną 94 małe okręgi, ale oprócz tego jest dyskutowana koncepcja, by na czele struktur wojewódzkich mogli stanąć czołowi politycy PiS – wynika z informacji DGP.

/DGP, se.pl, tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!