Wiadomości

Kidawa-Błońska: Nie zamierzam rezygnować z udziału w wyborach prezydenckich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie zamierzam rezygnować z udziału w wyborach prezydenckich. Zaczynamy wszystko od nowa, nowe wybory to też nowa kampania – powiedziała w „Tak jest” w TVN24 Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu z Koalicji Obywatelskiej. Przyznała, że „odkąd jest w kampanii prezydenckiej, cały czas musi się tłumaczyć, czy nie zamierza wycofać się z wyborów”. – Czasami zastanawiam się, czy takie pytania dostają inni kandydaci – mówiła.

W „Tak jest” w TVN24 gościem była wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, która jest kandydatką Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich 2020, ale liczne sondaże wskazują, że ma bardzo niskie poparcie. Pytana, czy myśli, żeby zrezygnować z udziału w wyborach, odparła:

– Nie zamierzam rezygnować. Te notowania mnie nie dziwią, bo od samego początku mówiłam, że w czasie epidemii 10 maja, te wybory nie mogą się odbyć. Nie mogły się odbyć także dlatego, że to nie były wybory tylko pseudousługa pocztowa.

– Zatrzymaliśmy Jarosława Kaczyńskiego. Nie dziwię się, bo moi wyborcy w tych wyborach tak przeprowadzonych nie chcieli brać udziału. Jestem przekonana, że jeżeli zacznie się normalna kampania i będzie wiadomo, że będą wybory bezpieczne, demokratyczne i przeprowadzone przez Państwową Komisję Wyborczą, to moi wyborcy, których przecież mam wielu, wrócą i będą chcieli brać udział w wyborach, bo chcą zmiany w Pałacu Prezydenckim, bo chcą wziąć odpowiedzialność za to, co dzieje się w naszym kraju. Ale nie dziwię im się, że 10 maja w tych wyborach nie chcieli brać udziału – mówiła Kidawa-Błońska.

/TVN24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!