Wiadomości

Kidawa-Błońska: Nie będziemy domagać się reparacji od Niemiec

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Małgorzata Kidawa-Błońska, wystawiona jako ta, które miałaby stanąć na czele rządu, gdyby to totalna opozycja wygrała wybory, odnosząc się do słów Jarosława Kaczyńskiego, wyraziła oburzenie, iż można twierdzić, że właściwy model rodziny to taki, w którym razem wychowują dzieci matka i ojciec.

– Jestem tą wypowiedzią oburzona. Prezes nie rozmawia z ludźmi, z matkami, które musiały uciec z domu, bo miały męża, który pił czy bił. To dzielenie ludzi – stwierdziła w programie „Kropka nad i” w TVN24 Kidawa-Błońska, dodając, że kwestia związków partnerskich powinna zostać uregulowana.

W tym miejscu warto zaznaczy, że jest ona kolejnym politykiem totalnej opozycji lansującej model rodziny niepełnej, uznającym za rzecz wręcz szkodliwą promowanie, jako wzorcowego, modelu rodziny złożonej z obojga rodziców, z poświęceniem i miłością wychowujących swoje dzieci.

Wcześniej w podobnym duchu wypowiadała się prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, co spotkało się ze zdecydowaną reakcją internautów.

Ale wróćmy do wystąpienia Kidawy-Błońskiej u Moniki Olejnki, która spytała swojego gościa, czy Platforma Obywatelska będzie ubiegać się o reparacje wojenne od Niemców.

– Są umowy, które podpisywaliśmy i powinniśmy ich przestrzegać. (…) Nie będziemy się domagać tych pieniędzy — zaznaczyła.

Nie wiemy, o jakie umowy chodzi. Czy może Platforma Obywatelska podjęła jakieś zobowiązania w stosunku do Niemiec? Wiemy wszak, że Państwo Polskie żadnych umów w tej kwestii nie zawierało i nigdy formalnie reparacji od Niemiec się nie zrzekło.

/tvn24, zdj. ilustracyjne/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!