Europa Sports Wiadomości

Kibice Legii Warszawa mają zamiar zbojkotować zbliżający się mecz z Dynamem Kijów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal nczas.com Nieznani Sprawcy, grupa kibiców Legii Warszawa, odpowiadająca m.in. za oprawy meczowe, zapowiada bojkot charytatywnego meczu piłkarskiego z Dynamem Kijów. Apelują też do władz Wojskowych o przekazanie pieniędzy sprawdzonym organizacjom.

Piłkarze ukraińskiego Dynama Kijów otrzymali specjalne zgody od rządu na opuszczenie kraju. Mają rozegrać w Europie co najmniej kilka spotkań towarzyskich w ramach cyklu „Mecz o pokój”, których dochód zostanie przeznaczony na pomoc humanitarną dla ofiar wojny.

Pierwszy mecz charytatywny ma zostać rozegrany 12 kwietnia w Warszawie pomiędzy Legią a Dynamem Kijów.

Grupa kibiców Legii zrzeszona w grupie Nieznani Sprawcy nie ma zamiaru brać udziału w tym meczu. Tłumaczą to m.in. informacjami otrzymanymi od kibiców Dynama.

„W ostatnich dniach rozmawialiśmy z kibicami Dynama Kijów, którzy odezwali się do nas w związku ze zbliżającym się meczem charytatywnym pomiędzy Legią a Dynamem. Doceniają nasze wsparcie i dziękują także za każdą materialną pomoc, jaką walcząca Ukraina otrzymuje stale od naszego środowiska” – czytamy na początku oświadczenia kibiców.

„Wedle przedstawionych przez nich wiarygodnych dowodów i informacji, właściciele Dynama, bracia Surkis, prezentują od zawsze postawy prorosyjskie, współpracują z rosyjskimi politykami i lobbystami. Jeden z Surkisów – Grigorij – był członkiem zdelegalizowanej na Ukrainie prorosyjskiej partii politycznej. Po wybuchu wojny Surkisowie uciekli z Ukrainy z pieniędzmi. Pomimo deklaracji Surkisów o pomocy ukraińskim szpitalom i sierocińcom, nie ma żadnych dowodów na udzielanie przez nich jakiegokolwiek wsparcia” – piszą Nieznani Sprawcy.

„W związku z powyższym, zdecydowaliśmy, że nie weźmiemy udziału w tym meczu. Do władz Legii apelujemy zaś o przekazanie dochodu z tego meczu na konto sprawdzonej fundacji, a nie zasilanie Dynama Kijów i prorosyjskich braci Surkisów. Ludzi wybierających się na mecz prosimy, by z szacunku dla polskiej historii reagowali na każdą próbę wieszania flag w czarno-czerwonych barwach” – podsumowują kibice Legii, odnosząc się do flagi OUN – Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów.

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!