Polska Wiadomości

Kazimierz Górski zostanie patronem Stadionu Narodowego w Warszawie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal medianarodowe.com trener Kazimierz Górski zostanie patronem Stadionu Narodowego w Warszawie.

Stadion Narodowy w Warszawie z nowym patronem. Został nim wybitny trener Kazimierz Górski. Uroczystość odbędzie się w niedzielę podczas „Święta Piłki Nożnej” na stołecznym stadionie.

W 2014 roku przed stadionem pojawił się pomnik, który przypomina wchodzącym na PGE Narodowy o niesłychanej historii Kazimierza Górskiego. Z kolei w tym roku świętujemy setną rocznicę urodzin trenera. Dlatego też wspólnie ze sponsorem tytularnym areny PGE Polską Grupą Energetyczną postanowiliśmy na stałe połączyć stadion z legendą polskiej piłki nożnej.

“Upamiętniając w ten sposób Kazimierza Górskiego podejmujemy wyzwanie popularyzowania etosu, który reprezentował zarówno na boisku, jak i w życiu prywatnym” – powiedział prezes zarządu operatora PGE Narodowego Włodzimierz Dola, cytowany w komunikacie.

Urodzony 2 marca 1921 roku we Lwowie Górski właśnie tam rozpoczął przygodę z piłką nożną. W 1952 roku ukończył kurs trenerski w krakowskiej Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego. Zaraz po zakończeniu kariery zawodniczej zajął się pracą szkoleniową.

Trenerem pierwszej reprezentacji Polski został w 1971 roku, a w 1974 Biało-Czerwoni zajęli trzecie miejsce w mistrzostwach świata; Grzegorz Lato został królem strzelców.

W niedzielę w meczu pokazowym wystąpią reprezentacje kadrowiczów Jerzego Engela oraz przedstawicieli parlamentu.

Co sądzicie o tej decyzji?

Źródło: medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!