Gospodarka Wiadomości

Kaufland wycofuje ze sprzedaży w Polsce 90 produktów Unilevera

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Z polskich półek sieci Kaufland zniknie około 90 artykułów czterech marek należących do firmy Unilever. Decyzję wycofania produktów Kaufland uzasadnia jako „drastyczną podwyżkę cen wprowadzoną przez Unilevera” bez wcześniejszego uzgodnienia. Zostaną wycofane m.in. takie marki jak: Sunlight, Surf, Coccolino i Knorr.

Biuro Prasowe Kaufland Polska podało w oświadczeniu, że firma nie zaakceptowała nowych warunków współpracy z Unilever.

„Kaufland i Unilever przez lata zbudowali dobre relacje partnerskie. Z przykrością przyjęliśmy więc decyzję dostawcy o znacznym podniesieniu cen zakupu produktów dla sieci Kaufland, co musiało spotkać się z brakiem naszej akceptacji. Nowa oferta oparta jest na warunkach, które obok wysokiej jakości i dużego wyboru nie pozwalają zaoferować naszym klientom najlepszych cen, a to jedna z głównych obietnic firmy Kaufland złożonej naszym klientom. W związku z powyższym wstrzymane zostały dostawy produktów m.in. w Polsce, Czechach, Słowacji i Chorwacji” – poinformowało biuro prasowe.

Niemiecka centrala Kauflanda zdecydowała się wycofać 500 produktów Unilevera ze swoich sklepów. Za granicą mogą zniknąć takie marki jak m.in. Lipton, Ben & Jerry’s, Domestos, Magnum, Rexona czy Dove.

W Polsce na półkach sklepów zostanie wycofanych 90 artykułów marek Sunlight, Surf, Coccolino i Knorr.

Kaufland Polska w oświadczeniu zapewnia, że „współpracuje z szerokim gronem producentów i będzie nadal oferował klientom duży wybór produktów zarówno marek producenckich, jak i własnych, które są atrakcyjną alternatywą dla cotygodniowych zakupów”.

W Polsce Kaufland ma ponad 200 sklepów. W tym roku sieć chce otworzyć jeszcze więcej placówek.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!