Wiadomości

Katowicki przedsiębiorca zamieszany w proceder wyłudzania VAT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zatrzymano kolejną osobę podejrzaną o udział w zorganizowanej grupie przestępczej wyłudzającej VAT. Mężczyzna usłyszał zarzuty w prokuraturze. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze CBA.

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Katowicach zatrzymali na Śląsku mężczyznę uczestniczącego w procederze uzyskiwania nienależnego zwrotu podatku VAT. Jednocześnie przeszukano miejsce zamieszkania zatrzymanego. Jest to czwarta realizacja w tej sprawie. Czynności przeprowadzano na polecenie Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

W toku postępowania zarzuty przedstawiono 17 osobom. Śledztwo dotyczy działania zorganizowanej grupy przestępczej wyłudzającej VAT na podstawie poświadczającej nieprawdę, nierzetelnych faktur VAT. Prowadzone przez śledczych czynności udokumentowały wyłudzenie blisko 10 mln zł nienależnego podatku VAT przez jedną ze śląskich spółek działającą w branży informatycznej. Zebrano ponadto materiał dowodowy wskazujący na usiłowanie wyłudzenia kolejnych 7 mln zł.

Zatrzymany usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Katowicach zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wyłudzenia podatku VAT oraz płatnej protekcji. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy Katowice – Wschód w Katowicach zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W śledztwie planowane są kolejne czynności.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!