Wiadomości

Katowicka policja publikuje nagranie i prosi o pomoc w ujęciu sprawców zniszczenia figur w Panewnikach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci z katowickiej komendy miejskiej poszukują osób podejrzewanych o uszkodzenie stacji drogi krzyżowej na terenie parafii w Panewnikach. Sprawcy zostali zarejestrowani przez kamery monitoringu. Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości osób widocznych na nagraniu, prosimy o kontakt z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel. 32 200 2555, lub [email protected].

W niedzielę 24 lutego br. policjanci z Katowic zostali powiadomieni o zniszczeniu stacji drogi krzyżowej na terenie parafii w Panewnikach. Sprawcy farbą namalowali napisy, symbole i rysunki na 5 stacjach drogi krzyżowej. Na miejscu pracowali śledczy oraz technik kryminalistyki, który przeprowadził oględziny. Mundurowi zabezpieczyli również nagrania z monitoringu, który teraz jest analizowany. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło w piątek 22 lutego br. pomiędzy godziną 19.00, a 20.00.

Sprawą zajmują się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Zachód w Katowicach. Obecnie policjanci ustalają świadków zdarzenia oraz tożsamość sprawców. Zabezpieczają i analizują również kolejne zapisy monitoringu. Sprawcom za obrazę uczuć religijnych oraz dewastację obiektów o szczególnym znaczeniu dla kultury, grozi do 10 lat więzienia.

Wszystkie osoby mające jakąkolwiek informację mogącą pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców lub osoby, które były świadkami zdarzenia, prosimy o kontakt z policjantami z Katowic pod nr tel. 32 200 2555, e-mail [email protected] lub numer alarmowy 112. Gwarantujemy anonimowość.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!