Wiadomości

Katolicy coraz częścią padają ofiarą przemocy na tle religijnym

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Coraz częściej dochodzi do znieważenia uczuć religijnych i innych przestępstw godzących w chrześcijan – podaje dzisiejsza „Rzeczpospolita”.

Wynika to z odpowiedzi na interpelację, jaką do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wysłał poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski.

Gazeta informuje, że na prośbę posła wiceminister Jarosław Zieliński podał dane dotyczące postępowań w sprawie obrazy uczuć religijnych wszczętych przez policję. Z tabeli wynika, że w 2011 r. było ich 42, a w 2017 – aż 70. Między tymi latami występuje niemal stała tendencja wzrostowa, a tylko raz, w 2016 r., liczba wszczętych postępowań nieco spadła w stosunku do roku poprzedniego.

„Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji” nie informuje, uczucia wyznawców jakiej religii były znieważone. Można zakładać, że w większości chodziło o rzymskich katolików” – mówi „Rzeczpospolitej” poseł Tomasz Rzymkowski.

„Dane wydają się potwierdzać moje obserwacje, że notujemy nasilenie podobnych przestępstw” – dodaje.

Podobne wnioski mają eksperci z organizacji Pomocy Kościołowi w Potrzebie, Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego oraz Instytutu Ordo Iuris – informuje „Rzeczpospolita”.

/Rzeczpospolita, Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!