Wiadomości

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży apeluje o szacunek dla uczuć religijnych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

O szacunek wobec uczuć religijnych innych ludzi zaapelowało w przesłanym KAI oświadczeniu Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM). To reakcja na profanację figury Chrystusa Sursum Corda i kilku innych stołecznych pomników, na których działacze LGBT umieścili tęczowe flagi i kartki ze swoi manifestem.

Prezydium KSM podkreśla, że czuje się dotknięte aktami profanacji, które miały miejsce w Warszawie. Stwierdza z ubolewaniem, że w debacie publicznej tocząca się wokół ideologii LGBT zaczyna się atakować wartości i symbole ważne dla członków KSM.

„Apelujemy do wszystkich uczestników prowokacji o szacunek wobec uczuć religijnych innych ludzi – szczególnie prosząc o niepomijanie środowisk chrześcijańskich! – czytamy w oświadczeniu. – Tylko poprzez okazywanie sobie nawzajem szacunku będziemy w stanie, jako społeczeństwo, żyć w zgodzie i budować wspólnie naszą Ojczyznę” podkreśla KSM.

Oświadczenie podpisali ks. dr Andrzej Lubowicki , Asystent Generalny KSM i Patryk Szymon Czech Przewodniczący Prezydium Krajowej Rady KSM.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działa prawie we wszystkich diecezjach, liczy ok. 15 tys. członków zrzeszonych w około 1300 oddziałach parafialnych.

Ruch wywodzi się z istniejących przed II wojną światową Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Męskiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Żeńskiej. Został reaktywowany w 1990 roku. Gromadzi młodzież w wieku 14-30 lat.

Więcej:

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!