Wiadomości

Katolicka szkoła w USA w ramach otwartości usuwa wizerunki świętych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pierwsza katolicka szkoła w Kalifornii usunęła niektóre ze znajdujących się na terenie szkoły figur wyobrażających świętych. Zaniepokojonym rodzicom wytłumaczono, że szkoła chce być otwarta na uczniów wszystkich wyznań, którzy coraz częściej stają się uczniami szkoły – pisze portal swiato-poglad.pl.

Szkoła św. Dominika w San Anselmo została założona w 1850 roku. Przez szereg lat była prowadzona przez siostry dominikanki, które zajmowały się nauczaniem i prowadzeniem katolickiej szkoły. Oprócz przyswajania wiedzy, uczniowie odbierali wychowanie w duchu katolickim. Obecnie szkoła zarządzana jest przez osoby świeckie, siostry zakonne zajmują się wyłącznie finansami i zatwierdzają niektóre decyzje.

Usunięcie kilku świętych figur to nie wszystkie zmiany jakie zaszły w szkole. Wcześniej zmienione zostały również logo i barwy szkoły, a także mundurki, gdyż dotychczasowe zbyt mocno kojarzyły się z wiarą chrześcijańską. Zmianie uległ także program szkoły. Wcześniej dominikanki prowadziły tutaj przygotowanie wierzących dzieci do przyjęcia Sakramentów. W szkolnym programie znalazło się więcej miejsca inne religie i kultury, a słowo „katolik” zostało usunięte z misji szkoły.

/swiato-poglad.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!