Wiadomości

Karina Bosak skomentowała skandaliczne słowa posła Macieja Gduli

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Poseł Lewicy Maciej Gdula w niedzielę w skandaliczny sposób skomentował sytuację Polaka odłączonego od aparatury w brytyjskim szpitalu. „Co za okrutna i chora kpina!” – napisała o zachowaniu posła Karina Bosak.

Sprawa RS (media nie podają danych mężczyzny, ze względu na dobro rodziny), Polaka odłączonego od aparatury podającej pokarm i wodę w brytyjskim szpitalu, poruszyła opinię publiczną w Polsce. Od kilku tygodni media relacjonują sytuację w szpitalu w Plymouth, gdzie znajduje się mężczyzna.

Głos w sprawie zabrał też poseł Lewicy Maciej Gdula, który po raz kolejny potwierdził, iż Lewica ma dość specyficzne podejście do ludzkiego życia. Podczas niedzielnego programu „Strefa starcia” na antenie TVP Info polityk zszokował widzów stwierdzeniem o umierającym w szpitalu w Plymouth Polaku.

– To jest sztuczne podtrzymywanie, jeżeli to jest sytuacja naturalna, to postawmy jedzenie obok jego łóżka i zobaczmy, czy będzie w stanie zjeść – stwierdził Gdula. – Odłączenie od aparatury to jest pozwolenie, żeby zadziały się normalne procesy i żeby ten człowiek zmarł – mówił chwilę wcześniej polityk lewicy.

Poseł ocenił również, że uporczywa terapia „jest cierpieniem”. Dodał także, że Lewica jest przeciwko skazywaniu ludzi na cierpienie.

„Skoro zdaniem Macieja Gduli żywienie i nawadnianie może być sztucznym podtrzymywaniem życia to każdy z nas sztucznie podtrzymuje się przy życiu każdego dnia” – skomentowała wypowiedzi polityka Karina Bosak, dyrektor Centrum Wolności Religijnej Instytutu Ordo Iuris.

„Polak nie potrzebuje pomocy w oddychaniu, robi to samodzielnie. Grozi mu zagłodzenie, tortura. Co za okrutna i chora kpina” – dodała prawniczka.

/drzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!