Islam Wiadomości Wiara

Kard. Sarah: Nie można podważać prawa do rozróżnienia uchodźcy od imigranta ekonomicznego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Nie można podważać prawa narodu do rozróżnienia uchodźcy od imigranta ekonomicznego, który nie identyfikuje się z kulturą kraju, w którym chce zamieszkać – powiedział w Warszawie kard. Robert Sarah, prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Dziś na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbył się Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi”, w którym wziął między innymi udział kardynał Robert Sarah.

Kard. Sarah zaznaczył, że Polska odmawia przyjęcia „logiki relokacji przepływów migracyjnych”, którą „niektórzy chcą jej narzucić”. 

Hierarcha przyznał, że każdy migrant jest bytem ludzkim i należy go szanować. Jednocześnie zaznaczył, że sytuacja staje się trudniejsza, jeżeli „jest innej kultury, innej religii i służy jako pretekst do relatywizacji absolutnej wartości samej w sobie, jaką jest dobro wspólne narodu”.

Podkreślił, że nie można podważyć „prawa każdego narodu do rozróżnienia uchodźcy politycznego, czy religijnego, który musi uciekać ze swojej ziemi” od „imigranta ekonomicznego, który chce zmienić miejsce zamieszkania, jednak nie czerpiąc, nie identyfikując się, nie czyniąc własną kultury, w której zamieszka”.

– Ideologia liberalnego indywidualizmu promuje mieszanie się, które ma zatrzeć naturalne granice ojczyzn, kultur, i prowadzi do świata postnarodowego i jednowymiarowego, w którym jedynymi kryteriami będzie konsumpcja i produkcja – zaznaczył kard. Sarah.

Hierarcha przypominał słowa papieża Franciszka, który zaznaczył, że kraje europejskie ponoszą część odpowiedzialności za destabilizację krajów, które są źródłem migracji, jednak – jak podkreślił – nie chodzi o to, żeby zachęcać do wykorzenienia osób i niszczenia narodów.
– Jeszcze raz powiem, że musimy współpracować, żeby odbudowywać narody, które padły ofiarą wojny, korupcji i niesprawiedliwości – powiedział kard. Sarah.

/radioem.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!