Wiadomości

Karczewski rezygnuje z funkcji wicemarszałka Senatu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rezygnuję z funkcji wicemarszałka Senatu – poinformował senator Stanisław Karczewski. W związku z epidemią senator PiS ma zamiar włączyć się jako lekarz w walkę z koronawirusem, dodając, że pozostanie senatorem i zapowiadając, że dziś poinformuje o swoim następcy.

– W tym roku kończy mi się okres wygaszenia mojego prawa do wykonywania zawodu, a to jest piękny zawód – zaznaczył Karczewski. Podkreślił, że dalej będzie senatorem, nie wycofuje się z polityki, ale – jak zaznaczył – „wraca do zawodu i to jest dla niego najważniejsze”.

Karczewski dodał, że będzie pracował w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą. Poinformował także, że o godz. 10.30 na konferencji prasowej poda więcej informacji w związku ze swoją decyzją. Zaznaczył przy tym, że jego następcą na stanowisku wicemarszałka nie będzie szef klubu senackiego PiS Marek Martynowski.

Stanisław Karczewski w RMF FM był pytany również o to, czy Senat znów wykorzysta maksymalny czas przewidziany dla izby na procedowanie nad ustawą ws. wyborów prezydenckich.

– Myślę, że tym razem zwycięży rozsądek i pragmatyzm, i propaństwowa postawa. Jesteśmy zobowiązani wybrać prezydenta – mówił.

– Powinniśmy już dziś usiąść i dyskutować w komisjach senackich. Wzywam pana marszałka Tomasza Grodzkiego, by od dziś Senat rozpoczął pracę nad tą ustawą – wskazał.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!