Wiadomości

Marszałek Karczewski odpowiada na chamski atak burmistrza Jersey: Nie będę już do niego nic pisał

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Miałem pisać list do pana burmistrza, ale po tej agresji nie będę już do niego nic pisał – powiedział w „Kwadransie politycznym” (TVP) marszałek Senatu Stanisław Karczewski w reakcji na stek wyzwisk, jakimi obrzucił go na Twitterze burmistrz Jersey City. Polityk zapowiada reakcję na najwyższym szczeblu i nie wyklucza podjęcia kroków prawnych.

– Lepiej, żeby pan burmistrz zajął się samym meritum. Miałem pisać list do pana burmistrza, ale po tych słowach i po tej agresji płynącej z jego strony ani nie będę tego komentował, ani nie będę do niego pisał listu, skieruję ten list do swojego odpowiednika, do szefa Senatu amerykańskiego z prośbą o zapoznanie się z tą sprawą i o interwencję – zapowiedział Stanisław Karczewski w odpowiedzi na tweet burmistrza Jersey City, Stevena Fulopa, w którym amerykański polityk zwyzywał marszałka Senatu RP, nazywając go antysemitą, białym nacjonalistą i negacjonistą holokaustu. Według Fulopa Karczewski jest z tego „znany”. Dodał nadto, że od dawna chciał mu to wygarnąć.

– Nie sądzę, żeby (Fulop) znał mnie, moje wypowiedzi czy moją działalność polityczną – ocenia marszałek Karczewski, który przypomina, że sprzeciw wobec usunięcia pomnika katyńskiego w Jersey City zgłosiła przede wszystkim amerykańska Polonia, która ufundowała monument, a Senat ją jedynie wspiera.

Marszałek zapowiedział, że w liście, jaki skieruje do speakera (przewodniczącego) Senatu USA, przypomni, że w Katyniu ginęli również Polacy pochodzenia żydowskiego. Środowiska żydowskie, m.in. prezes fundacji From the Depths, Jonny Daniels, także sprzeciwiają się usunięciu pomnika, które jest planowane przez burmistrza Jersey City.

Leżące w stanie New Jersey miasto Jersey City stanowi integralną część aglomeracji Nowego Jorku. Na terenie tego miasta, leżącego nad rzeką Hudson, stoi słynna Statua Wolności. Pomnik katyński stoi również nad tą samą rzeką, u jej ujścia do Atlantyku.

Czytaj też:

Burmistrz Jersey zwyzywał marszałka Karczewskiego, nazywając go antysemitą i białym nacjonalistą

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!