Wiadomości

Karawana migrantów odrzuca propozycje prezydenta Meksyku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Karawana migrantów, która przechodzi przez Meksyk odrzuciła plan „Jesteś w swym domu” ogłoszony przez prezydenta Meksyku w piątek wskazując, że plan nie odnosi się do przyczyn exodusu i ogranicza swobodę przemieszczania się migrantów do stanów Chiapas i Oaxaca.

W oświadczeniu rozpropagowanym przez organizacje obywatelskie migranci wskazywali, że na zgromadzeniu odbywającym się w parku Centralnym w Arriaga, (w stanie Chiapas), została uzgodniona odpowiedź na plan „Jesteś w swym domu” – poinformowało EFE w sobotę.

Zgodnie z tekstem oświadczenia „ten plan naprawdę nie odpowiada na przyczyny exodusu z Ameryki Centralnej, a zatem nie rozwiązuje jego potrzeb z perspektywy, która respektowałaby w sposób integralny prawa człowieka”.

„Nie chcemy więcej miast lub stanów – więzień”, gdzie migranci nie będą mieli swobody „przemieszczania się lub osiedlania się (tam) gdzie mogą prowadzić godne życie” – podano w oświadczeniu i dodano, że jeśli plan „Jesteś w swym domu” proponuje szerokie możliwości, „to ten dom nie jest ograniczony do Chiapas i Oaxaca, ale niech obejmie cały Meksyk”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!