Wiadomości

Kapłan wracając z posługi od chorych został zaatakowany, przewrócony i pobity

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pobito 80-letniego księdza Leona Czerwińskiego, byłego proboszcza parafii NMP Królowej Polski w Pionkach koło Radomia a obecnie rezydenta – poinformowało Radio Plus Radom. Do zdarzenia doszło w piątek, 5 maja. O sprawie poinformował w sobotę ks. Mariusz Wincewicz, proboszcz parafii.

Do pobicia kapłana doszło na wysokości boiska Zespołu Szkół Średnich w Pionkach, od strony Al. Królewskiej. Ks. Leon Czerwiński wracając z posługi od chorych został zaatakowany, przewrócony i pobity przez mężczyznę.

– Ksiądz ubrany w strój duchowny, komżę z bursą z olejem chorych, wracał na plebanię po odwiedzeniu chorych, do których szedł z Najświętszym Sakramentem. Dla sprawcy ten fakt ani to, że atakuje starszą 80-letnią osobę nie miały znaczenia. Być może zrobił to tylko dlatego, że był to ksiądz, osoba duchowna – napisał w oświadczeniu ks. Mariusz Wincewicz.

Całe wydarzenie rozegrało się tuż po godz. 13.00. Po badaniu w szpitalu i zgłoszeniu na Policję ks. Leon wraca do sił choć z widocznymi zewnętrznymi obrażeniami w domu. Obecnie sprawą zajmuje się policja. Ewentualnych świadków parafia prosimy o kontakt z miejscową policją.

– Solidaryzując się z ks. Leonem, prosimy Boga o zdrowie dla Kapłana oraz nawrócenie i opamiętanie dla sprawcy – apeluje ks. Mariusz Wincewicz.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!