Sports Świat Wiadomości

Kapitan reprezentacji Armenii w piłce nożnej anulował transfer do greckiej Larissy ponieważ został powołany do armii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podają ormiańskie media, kapitan piłkarskiej reprezentacji Armenii, Varazdat Haroyan anulował transfer do greckiej Larissy, ponieważ dostał powołanie do wojska i weźmie udział w wojnie o Górski Karabach.

Varazdat Haroyan o swojej decyzji poinformował za pośrednictwem agenta, który miał wysłać wiadomość tekstową do właściciela klubu Alexisa Kougiasa, że w związku z bieżącymi wydarzeniami w Republice Górskiego Karabachu, 28-letni środkowy obrońca został powołany do służby w ormiańskiej armii – możemy przeczytać na Twitterze Hellas Football.

– Został powołany do służby wojskowej, podobnie jak wszyscy obywatele Armenii w wieku poniżej 40 lat i już znajduje się w strefie działań wojennych – taką wiadomość, cytowaną przez portal web24.new, wysłał agent piłkarza do właściciela Larissy, Alexisa Kouyiasa.

Ormiańskie media podają więcej szczegółów tej sprawy. – Haroyan odebrał telefon i nie mógł odmówić. 28-latek trafił do wojska, ponieważ w Armenii ogłoszono powszechną mobilizację w związku z incydentami zbrojnymi w Azerbejdżanie i wojną, która wybuchła w regionie Górskiego Karabachu – może przeczytać na portalu balkantimes.press.

W Grecji wszyscy przyjęli rezygnację Haroyana z gry w Larissie z wielkim niedowierzaniem.  -To  niewiarygodne! AEL uzgodnił warunki z Varazdatem Haroyanem, ale umowa ostatecznie upadła, ponieważ gracz musi udać się na wojnę o Górski Karabach – napisano na profilu twiterrowym “Greek Football”.

W niedzielnych walkach między Azerbejdżanem a Armenią zginęło blisko 100 osób, w tym cywile. Górski Karabach to region separatystyczny położony w Azerbejdżanie, lecz zarządzany przez etnicznych Ormian. Odłączył się od Azerbejdżanu po wojnie w latach 90., ale nie jest uznawany na arenie międzynarodowej.

Varazdat Haroyan ma na koncie 51 występów w drużynie narodowej. We wrześniu postanowił za porozumieniem stron rozwiązać kontrakt z Urałem Jekaterynburg, aby przenieść się do greckiej Larissy. W sumie w barwach rosyjskiego zespołu wystąpił w 55 meczach w ciągu trzech sezonów i zdobył trzy gole. Wcześniej Ormianin grał również w Iranie dla Padideh (2016-2017) oraz w Armenii dla Piunik Erewań (2009-2016) i Patani (2008).

Zrobilibyście to samo na jego miejscu?

Źródło: sport.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!