Wiadomości

Kandydatka PiS do RPP: Przyjęcie euro przez Polskę miałoby pozytywne efekty

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przyjęcie euro miałoby pozytywne efekty dla gospodarki i obywateli – uważa Elżbieta Ostrowska, kandydatka do RPP zgłoszona przez PiS.

Na początku stycznia prof. Elżbieta Ostrowska oraz obecny szef sejmowej komisji finansów poseł Wiesław Janczyk zostali zgłoszeni przez klub PiS jako kandydaci do Rady Polityki Pieniężnej.

9 lutego br. kończy się sześcioletnia kadencja dwóch członków RPP powołanych przez Sejm – Grażyny Ancyparowicz i Eryka Łona. 30 marca br. kończy się kadencja trzeciego z członków RPP powołanych przez Izbę – Jerzego Żyżyńskiego.

Kandydatura Ostrowskiej oraz Janyczka na członków RPP z ramienia Sejmu znalazła się w porządku obrad posiedzenia Izby w dniach 26-27 stycznia.

– Wejście do strefy euro miałoby dużo pozytywnych rezultatów – nie tylko z punktu widzenia gospodarczego, ale również z punktu widzenia przeciętnego obywatela, jeśli chodzi o turystykę, koszty transakcyjne – powiedziała Ostrowska.

– Jeżeli chodzi o wejście do strefy euro – jeśli chodzi o moje zdanie: na pewno kiedyś nadejdzie taki czas. Ale czy w tym momencie, czy za rok, czy za miesiąc – nie podejmuję się udzielić takiej odpowiedzi – dodała.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!