Sankcje nałożone na Rosję poważnie szkodzą niemieckiej gospodarce.
Europa Gospodarka Wiadomości

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz stwierdził, że sankcje nałożone na Rosję poważnie zaszkodzą niemieckiej gospodarce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sankcje nałożone na Rosję poważnie szkodzą niemieckiej gospodarce. Tak twierdzi kanclerz Olaf Scholz. Jak podaje portal dorzeczy.pl kanclerz Niemiec Olaf Scholz podczas wspólnej konferencji prasowej z królem Jordanii Abdullahem II zabrał głos w sprawie wpływu zachodnich sankcji nałożonych na Rosję na niemiecką gospodarkę.

Jak wskazał szef niemieckiego rządu, wojna na Ukrainie w połączeniu z sankcjami wobec Rosji stanowi zagrożenie dla niemieckiej gospodarki.

– Musimy bardzo dobrze zrozumieć, że wojna na Ukrainie niesie dla nas również wyzwania dotyczące ekonomicznych konsekwencji sankcji – powiedział Scholz we wtorek w Berlinie. Niemiecki kanclerz dodał, że niektóre kraje wyrażają obawy o bezpieczeństwo żywnościowe z powodu niedoborów dostaw z Rosji i Ukrainy. Jak wskazał, zadaniem niemieckiego rządu jest wspieranie i ochrona rodzimej gospodarki.

– Musimy upewnić się, że nasza gospodarka dobrze przetrwa te trudne czasy – wskazał niemiecki polityk.

Podczas spotkania z mediami Olaf Scholz i król Abdullah potępili również wojnę na Ukrainie i wezwali rosyjskiego prezydenta Władimira Putina do “natychmiastowego zaprzestania wszelkich działań bojowych i wycofania wojsk inwazyjnych”. Scholz powtórzył propozycję rozmów o zakończeniu wojny.Niemieccy eksperci ostrzegają, że wojna na Ukrainie i zachodnie sankcje nałożone na Moskwę mocno odbiją się na gospodarkach europejskich państw.

“Recesja staje się coraz bardziej prawdopodobna” – ostrzegł we wtorek instytut badań ekonomicznych ZEW na swojej stronie internetowej. “Wojna na Ukrainie i sankcje wobec Rosji znacznie osłabiają perspektywy gospodarcze Niemiec” – dodano.

Instytut prognozuje również “największy spadek oczekiwań gospodarczych w historii” Niemiec. ZEW rozpoczął monitorowanie rozwoju gospodarczego Niemiec w grudniu 1991 roku.

W piątek przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała o czwartym pakiecie unijnych sankcji na Rosję. Von der Leyen dodała, że ministrowie finansów, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych państw G7 spotkają się w przyszłym tygodniu, aby “koordynować powołaną przez nas grupę zadaniową, której celem są koledzy Putina”.

Co wy na to?

Źródło: dorzeczy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!