Wiadomości

Kanały rosyjskie na telegramie donoszą o natarciach wojsk ukraińskich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Według Rosjan od wczoraj strona ukraińska uaktywniła się, atakując pozycje wojsk rosyjskich w różnych punktach, przy czym najpoważniejsze ataki mają mieć miejsce w rejonie na zachód o Wuhledaru.

Aleksandr Chodakowskij pisze, że “na lewo od Wuhledaru wróg [wojska ukraińskie] ograniczonymi siłami, przy użyciu do dziesięciu pojazdów pancernych, przeszedł do natarcia na kierunku Zołotaja Niwa – Nowodonieckoje”. Działania te przyniosły Ukraińcom powodzenie, bowiem nie można było ustalić punktu „pojawienia się”.

“W drugiej połowie nocy zaczął wykonywać ruchy, stwarzając wrażenie, że będzie kontynuował nacisk na miejsce wczorajszego przełomu pod Wełyką Nowosiłką. Zwiad lotniczy zarejestrował ruch do trzydziestu sztuk sprzętu pancernego w obszarze taktycznym, ale ze względu na ograniczone możliwości nie mógł ustalić punktu „włamania”. W rezultacie grupa uderzeniowa, która obecnie operuje w Nowodonieckoje, prawie niezauważona dotarła do linii ataku. Tradycyjnie miażdżąc łączność, wróg zdołał postawić nas w trudnej sytuacji” – czytamy dalej.

Władimir Rogow alarmuje, że od godziny 4,00 siły ukraińskie prowadzą natarcie z jeszcze większą siłą…

Rybar zamieścił mapę:

Zwraca też uwagę, że wojska ukraińskie prowadzą też aktywne działania ofensywne w rejonie Bachmutu:

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!