Świat Wiadomości

Kanada: Sąd zdecydował, że świąteczne ozdoby powodują szkody moralne u dzieci ateistów…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl Trybunał Praw Człowieka dla kanadyjskiego stanu Kolumbia Brytyjska zdecydował, że dekoracje świąteczne w przedszkolu mogą w konsekwencji spowodować… szkody moralne na psychice dziecka.

Rodzina ateistów Gary Mangel i Mai Yasué wniosła do sądu w roku 2014 dotyczącą świątecznych dekoracji w przedszkolu, do którego uczęszczało ich dziecko. Kilka dni temu sąd wydał w tej sprawie ostateczne, dla wielu zaskakujące, orzeczenie na ich korzyść. Otrzymają oni odszkodowanie w kwocie 12 tysięcy dolarów.

Gary Mangel kilkakrotnie oświadczył w sądzie, iż jest rzeczą niedopuszczalną, by w przedszkolu w taki sposób obchodzić chrześcijańskie święta czy też święto Chanuki lub też rocznice mające wyraźnie polityczny podtekst. Odnosząc się do swojego ulubionego autora Richarda Dawkinsa (brytyjski ewolucjonista, filozof, etolog i ateista – red.) dodał, że „dzieci w przedszkolu są jeszcze na tyle niedojrzałe, że nie należy je wciągać w problematykę symboliki religijnej czy też politycznej”.

Ze drugiej strony, wychowawczyni mająca wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w tym przedszkolu, wezwana przez sąd w charakterze świadka oświadczyła, że „nikt nigdy nie zmuszał dzieci, by kładły większy nacisk na rozumienie takiej czy innej kultury i religii”.

Maria Turnbull, przewodnicząca Rady Opiekunów Przedszkola nie kryje, że suma jest wyjątkowo wysoka i placówka będzie mieć spore problemy z zebraniem takiej kwoty.

Czy kiedyś doczekamy się końca tych absurdów? Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!