Wiadomości

Kanada: Gwałtowny wzrost chrystianofobii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak wynika z danych krajowego urzędu statystycznego, liczba incydentów wymierzonych w katolików w Kanadzie znacząco wzrosła.

Dane pokazują wzrost liczby ataków przeciwko wyznawcom wszystkich religii: te o charakterze antysemickim wzrosły o 47 proc., skierowane przeciwko społeczności islamskiej o 71 proc., przeciwko innym religiom o 60 proc., podczas gdy akty wynikające z chrystianofobii zanotowały spektakularny skok o 260 proc. Dane uwzględniają tylko incydenty zgłoszone na policję, które następnie są klasyfikowane jako przestępstwa z nienawiści.

Według Katolickiej Ligi Praw Obywatelskich, liczby te mają swoje źródło w fali przemocy odnotowanej w zeszłym roku w formie ataków na kościoły katolickie po odkryciu masowych grobów dzieci ze szkół rezydencjalnych. „Media poinformowały o ogólnym 27-procentowym wzroście, ale najbardziej oszałamiający wzrost antykatolickich przestępstw z nienawiści, został w dużej mierze zignorowany” – czytamy w oświadczeniu.

„Nasi politycy muszą wypowiedzieć się przeciwko temu alarmującemu trendowi, a funkcjonariusze organów ścigania muszą energicznie zbadać wszystkie przypadki przestępstw z nienawiści wobec katolików i postawić zarzuty osobom odpowiedzialnym” – apeluje organizacja.

/KAI/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!