Wiadomości

Kałużny: Nie możemy dłużej klękać przed Unią Europejską

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

To oczywiste, że Tusk wykorzystuje swoje kontakty w Brukseli, żeby nas szantażować – mówi poseł Solidarnej Polski Mariusz Kałużny w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl.

Polityk blisko związany ze Zbigniewem Ziobrą pochwalił prezydenta Andrzeja Dudę, który przekazał nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym do Trybunału Konstytucyjnego?

– Jest to dobra decyzja, choć my jako Solidarna Polska oczekiwaliśmy weta prezydenta. Jednak organ konstytucyjny, który się zajmuje orzekaniem o zgodności z konstytucją – podejmie ten temat, czyli nie jest źle. Wbrew opinii opozycji i urzędników brukselskich, nie możemy przyjmować ustaw i przepisów godzących w nasz ustrój i system. Gdyby tak było, to właśnie wówczas mielibyśmy do czynienia z brakiem praworządności. Jako politycy chcemy realizować wolę narodu i jego dobro jest dla nas najważniejsze – powiedział Kałużny.

– Po pierwsze, nie powinniśmy przyjmować praktyki w której Bruksela narzuca nam przyjmowanie ustaw. Tracimy w ten sposób suwerenność. Po drugie, ta ustawa wprowadza chaos do wymiaru sprawiedliwości, czyli psuje bardzo ważny sektor naszego państwa. Po trzecie, przypominam, że logika szantażu się nie sprawdza. Owszem, trzeba czasami się cofnąć, porozumieć, jednak w tym momencie my tracimy cnotę, a euro nie otrzymujemy. Dodatkowo klękamy przed UE skorumpowaną, płacącą Putinowi za gaz i ideologicznie pogubioną. To nie jest dobra droga – podkreślił polityk Solidarnej Polski.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!