Wiadomości

Kalifornia: Uczniowie w szkołach modlą się do azteckich demonów o dekolonizację kraju

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak czytamy na portalu pch24.pl, szkoły publiczne w Kalifornii w USA skłaniają bądź nieledwie zmuszają uczniów do modlitw do azteckich bogów. Uczniowie proszą demony o dekolonizację i transformację Ameryki, w czym łatwo można dostrzec modlitwę o dechrystianizację kraju.

Zanoszenie modłów w szkołach do azteckich demonów jest częścią programu Ethnic Studies Model Curriculum. Początkowo był to program dobrowolny, ale w wielu szkołach wprowadzono go jako element lekcji dla wszystkich uczniów. Dzieci proszą demony między innymi o wyzwolenie, przekształcenie i dekolonizację Ameryki. Zgodnie z wytycznymi kalifornijskich władz, uczniowie i nauczyciele powinni przy tym angażować się na rzecz zwalczania „rasistowskich, bigoteryjnych, dyskryminacyjnych, imperialistycznych/kolonialnych wierzeń”. Nie ma wątpliwości, że chodzi również o chrześcijaństwo.

Jednym z autorów programu jest R. Tolteka Cuauhtin. W swojej książce poświęconej edukacji przekonuje, że biali chrześcijanie dokonali „bogobójstwa”, wyrzucając z Ameryki pierwotne wierzenia. Cuauhtin proponuje zatem dekolonizację poprzez dokonanie „kontrabójstwa”, czyli wyrzucenie z Ameryki kultury „imperialistów”.

Część kalifornijskich rodziców protestuje przeciwko tym działaniom, władze stanowe zostały pozwane do sądu. Rodzice wskazują na łamanie zasady rozdziału świeckich instytucji od religii oraz na prawo do wolności sumienia.

/pch24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!