Wiadomości

Kaleta: MS przygotowało rozwiązania gwarantujące wolność słowa w mediach społecznościowych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości zapowiedział, że wkrótce zostanie przedstawiony projekt, który znacznie utrudni zagranicznym mediom społecznościowym wprowadzanie cenzury ideologicznej. W rozmowie z telewizją wPolsce.pl zapewnił, że projekt zagwarantuje ochronę wolności słowa.

Sebastian Kaleta przypomniał, że Unia Europejska od wielu miesięcy zapowiadała uregulowanie funkcjonowania mediów społecznościowych na terenie unijnym.

– Tu problem istnieje od dawna. Użytkownik, który wchodzi w konflikt z danym portalem, któremu usuwane są treści lub profile, nie wie co może zrobić i jakie są jego prawa. We Francji i w Niemczech wprowadzono przepisy, które pozwalają państwu ingerować w te relacje. Widząc jaka filozofia przyświeca tu Unii Europejskiej, w ministerstwie sprawiedliwości przystąpiliśmy do prac nad tą tematyką – mówił wiceminister sprawiedliwości w telewizji wPolsce.pl.

– Przygotowaliśmy projekt, który zagwarantuje ochronę wolności słowa w internecie, czyli uchroni przed arbitralnym ingerowaniem przez media społecznościowe w dyskusję publiczną. Widzimy niepokojące zjawiska w debacie publicznej, w mediach społecznościowych, gdzie ważne treści są usuwane przez anonimowych moderatorów. Ktoś arbitralnie uznaje, że jakieś treści są groźne, a to jest dla debaty niebezpieczne. Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało takie rozwiązania, które będą gwarantowały wolność słowa w mediach społecznościowych i wkrótce nasza propozycję przedstawimy – zapowiedział Sebastian Kaleta.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!