Wiadomości

Kajakarki wywalczyły kolejny medal dla Polski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Polska czwórka K-4 na 500 m w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska wywalczyły brązowy medal igrzysk olimpijskich! “Biało-Czerwone” uległy Węgierkom i Białorusinkom.

Polki przełamały swoistą klątwę czwartego miejsca w kobiecej czwórce, która dotychczas nigdy nie zdobyła medalu na igrzyskach. Cały finał kręcił się wokół tej cyfry – Lisa Carrington nie zdołała wywalczyć czwartego złotego medalu w Tokio, a Nowozelandki przypłynęły… tuż za naszymi reprezentantkami. Z kolei dla Karoliny Nai to czwarty krążek w historii startów olimpijskich!

Naja i Puławska po raz drugi stanęły na podium w Tokio. We wtorek wywalczyły srebrny medal w dwójce na 500 m. W klasyfikacji medalowej Polacy mają już 13 medali: cztery złote, cztery srebrne i pięć brązowych. Kolejne szanse? Od 14:30 nasze sztafety na 400 metrów powalczą o poprawienie dorobku. Igrzyska potrwają do niedzieli.