Wiadomości

Kadyrow ustanowił order Bohatera Czeczenii. Został pierwszym odznaczonym

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ramzan Kadyrow został uhonorowany orderem Bohatera Czeczenii. To najwyższe odznaczenie, jakie można otrzymać w tym kraju. Zostało ono ustanowione przez… samego Kadyrowa jesienią ubiegłego roku – czytamy na portalu wprost.pl.

Czeczeński watażka Ramzan Kadyrow został odznaczony orderem Bohatera Czeczenii, który sam ustanowił jesienią ubiegłego roku. To najwyższe odznaczenie, jakie można otrzymać w tym kraju. Jakby tego było mało, Kadyrow jest pierwszą osobą w historii, która została uhonorowana w ten sposób.

Order Bohatera Czeczenii jest wzorowany na orderze Bohatera Związku Radzieckiego, który po 1991 r. przekształcono w order Bohatera Rosji. Zgodnie z regulaminem przyznawania czeczeńskiego odznaczenia, można je otrzymać za „wybitne zasługi” dla kraju, związane z „dokonaniem bohaterskiego czynu”. Decyzję w tej sprawie podejmuje przywódca Czeczenii, czyli sam Kadyrow. Aby jednak zachować pozory „bezstronności”, decyzję o przyznaniu orderu Kadyrowowi wydał Magomed Daudow, przewodniczący parlamentu Czeczenii i bliski współpracownik Kadyrowa.

„Z radością przyjąłem z rąk mojego drogiego brata (…) najwyższe odznaczenie Republiki Czeczeńskiej (…) Jestem szczerze wdzięczny naszemu społeczeństwu za tak wysokie uznanie moich skromnych zasług. Posiadanie tak honorowego tytułu jest dla mnie wielkim zaszczytem i dumą” – skomentował Kadyrow na komunikatorze Telegram.

Jak czytamy w uzasadnieniu decyzji Daudowa, Kadyrow został doceniony za „bezinteresowność i odwagę wykazaną w walce z międzynarodowym terroryzmem i ekstremizmem, odważne i zdecydowane działania, które posłużyły za świetlany przykład służby ojczyźnie, działania przyczyniające się do zachowania pokoju i integralności państwa, zapewnienia bezpieczeństwa narodowego i ochrony interesów Ojczyzny”.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!