Wiadomości

Kadyrow spieszy z pomocą ślązakowcom. Łukasz Kohut zyskał sojusznika

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Europoseł Łukasz Kohut zyskał poważnego sojusznika – czeczeński watażka Ramzan Kadyrow będzie wspierał działania na rzecz niepodległości Śląska. Domaga się on zorganizowania “referendum niepodległościowego” na Śląsku, a nadto zaoferował, iż Moskwa może udzielić Ślązakom pomocy. Kadyrow chce też „zdenazyfikować” Polskę tak jak Ukrainę.

We wpisie na Telegramie Ramzan Kadyrow stwierdził, że Warszawa „błaga o broń od Stanów Zjednoczonych”, bo „w ramach wsparcia Ukrainy zdążyła uszczuplić własne zasoby wojskowe”. „Polska jest zdezorientowana: co, jeśli po pomyślnym zakończeniu wojny Rosja zacznie denazyfikację i demilitaryzację kolejnego kraju? Przecież po Ukrainie na mapie jest Polska!” – pisze dyktator Czeczenii.

W swoim kuriozalnym wpisie Kadyrow pisze też o „satanizmie”. „Nie ukrywam, osobiście mam taki zamiar i wielokrotnie stwierdziłem, że walka z satanizmem musi trwać w całej Europie, a przede wszystkim w Polsce. Polacy zareagowali więc w porę” – pisze.

Według Kadyrowa sytuacja polityczna w Polsce „jest teraz bardzo skomplikowana”. Dodał, że w lipcu odbędzie się coroczny Marsz Autonomii Śląska, „który za każdym razem przyciąga coraz więcej uczestników”, choć w rzeczywistości zainteresowanie nim na Śląsku z roku na rok maleje.

„Moim zdaniem ten region Polski zasłużył na specjalny, niezależny status i bardzo potrzebne jest referendum, podczas którego Rosja może udzielić pomocy organizacyjnej” – dodał. Kadyrow prawdopodobnie próbował uderzyć w premiera Mateusza Morawieckiego, który w rozmowie z francuską telewizją LCI powiedział, że niektóre narody są w Rosji jak „w więzieniu”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!