Wiadomości

Kadyrow awansowany przez Putina na generała pułkownika: „Osobiście mnie o tym poinformował i pogratulował”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent Rosji Władimir Putin awansował szefa czeczeńskiej republiki Ramzana Kadyrowa do stopnia generała pułkownika. Niektórzy przypuszczają, że decyzja Putina ma na celu uspokojenie burzliwego w ostatnich dniach Kadyrowa.

Władimir Putin awansował szefa czeczeńskiej republiki do stopnia generała pułkownika. Kadyrow od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę wspiera Putina w jego działaniach i regularnie wysyła swoje wojska na front. Jednak w ostatnich dniach przywódca Czeczeni kilkukrotnie głośno sprzeciwiał się rosyjskiemu despocie – m.in. gdy odmówił dodatkowej mobilizacji. Apelował także do Putina o ostrzejsze uderzenie, wraz z wykorzystaniem taktycznej broni jądrowej, po sromotnej klęsce w Lymanie.

Eksperci zauważają, że awansowanie Kadyrowa przez Putina może być próbą uspokojenia krewkiego przywódcy Czeczeni. Decyzję o nadaniu mu stopnia generała pułkownika miał podjąć sam rosyjski prezydent. „Chcę podzielić się z wami jeszcze jedną dobrą wiadomością. Prezydent Rosji przyznał mi stopień generała pułkownika. Dekret został wydany pod numerem 709. Władimir Władimirowicz osobiście mnie o tym poinformował i pogratulował” – przekazał za pośrednictwem Telegrama Ramzan Kadyrow.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!