Wiadomości

Kaczyński, Ziobro i Kukiz doszli do porozumienia?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Polityczne decyzje w sprawie wspólnego startu w wyborach Prawa i Sprawiedliwości, Suwerennej Polski i Kukiz‘15 już zapadły – twierdzi „Super Express”, który opisuje kulisy porozumienia. Paweł Kukiz stwierdził, że pozostała już tylko „ostatnia formalność”.

Ostatnie tygodnie były czasem przepychanek pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością a Suwerenną Polską i Pawłem Kukizem. Ten ostatni stawiał partii Jarosława Kaczyńskiego warunki, zaś Zbigniew Ziobro zapowiadał, że jeżeli w PiS nie będzie „woli współpracy”, to jego partia będzie gotowa do samodzielnego startu w wyborach. Jednak według doniesień „Super Expressu”, koalicyjne targi miały dobiec końca, a wspólny start PiS-u, Ziobry i Kukiza jest pewny.

– Polityczna decyzja została już podjęta. Idziemy razem – powiedział w rozmowie z tabloidem jeden z liderów PiS. Jak jednak czytamy dalej, finalnych ustaleń ma wymagać jeszcze wiele spraw, w tym jedna z kluczowych kwestii, czyli to czy Zjednoczona Prawica wystartuje jako koalicja, czy sojusznicy PiS znajdą się na listach partii Jarosława Kaczyńskiego. Pierwszego rozwiązania domaga się Suwerenna Polska. – Rozmawiamy. I to jest dobra wiadomość. Sądzę, że porozumienie jest na wyciągnięcie ręki – powiedział „Super Expressowi” Zbigniew Ziobro.

Natomiast Paweł Kukiz stwierdził, że do oficjalnego powstania koalicji brakuje tylko formalnego potwierdzenia. – Czekamy już tylko na ostatnią formalność, na podpisanie umowy dotyczącej między innymi postulatów programowych, jak mieszana ordynacja – powiedział Kukiz. – Potrzebuję tego dokumentu nie dlatego, że nie wierzę prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, muszę jednak coś pokazać ludziom – dodał.

„Super Express” powołuje się również na słowa sekretarza generalnego PiS Krzysztofa Sobolewskiego, który stwierdził, że wątek list wyborczych jest „poruszany”, a rozmowy mają zakończyć się w lipcu.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!