Wiadomości

Kaczyński mówi o końcu swojej politycznej kariery i wskazuje swojego następcę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jestem przy końcu mojej kariery politycznej – oznajmił prezes PiS Jarosław Kaczyński. Pytany, kto może zostać jego następcą poinformował, że pod uwagę branych jest kilka osób. – Na horyzoncie naszej polityki i partii jasno świeci gwiazda obecnego premiera – podkreślił. Wicepremier Jarosław Kaczyński powiedział również, że wszystko wskazuje na to, iż będzie ponownie ubiegał się o stanowisko prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Kaczyński pytany o organizację najbliższego kongresu PiS zaznaczył, że takie wydarzenie odbędzie się, jak tylko pozwolą na to warunki sanitarne.

Pytany, czy ma upatrzonego kandydata na swojego następcę odparł, że nie. – Podczas tego kongresu wszystko wskazuje na to, że będę kandydował na szefa partii ponownie, ale uważam, że odchodzący lider nie powinien wskazywać, przynajmniej tak zupełnie wprost, swojego następcy, bo to raczej następcę obciąży niż uczyni mocnym – oświadczył Kaczyński.

– Jest kilka osób, które mogą być brane pod uwagę, ale jestem pod tym względem dyskretny – wskazał. Prezes partii rządzącej mówił, że na „horyzoncie naszej polityki i partii jasno świeci gwiazda obecnego premiera, którego kwalifikacje są bardzo wysokie”.

– Czy bardzo sprawny premier, wyjątkowy człowiek, będzie jednocześnie dobrym szefem partii, tego nie wiem, to zależy od niego, od umiejętności wciągnięcia się w tą skomplikowaną dziedzinę wymagającą kompromisów. To ciężki chleb – podkreślał.

Mówił, że nie wie, czy w 2025 roku będzie wybierał następnego szefa partii. – To wszystko w rękach pana Boga – wskazał.

Dodał, że jeśli chodzi o usposobienie premiera, to należy on do ludzi, którzy naprawdę zwracają uwagę przede wszystkim na kwestie merytoryczne. – Tutaj współpraca jest bardzo dobra. Sądzę, że ja jemu nie przeszkadzam i on mi też nie przeszkadza, wręcz przeciwnie, uważam, że bardzo dobrze się trafiło – ocenił.

– Współpracujemy, idzie to dobrze. Jestem bardzo zadowolony, że co tu dużo mówić, pewnie przy końcu już mojej kariery politycznej, znalazłem kogoś takiego jak pan premier – przyznał Kaczyński.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!