Wiadomości

Już ponad trzy tysiące osób zmarło w USA z powodu zarażenia koronawirusem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Łącznie w USA zmarło 3002 chorych na Covid-19 – wynika z danych dziennika „New York Times”. To liczba większa niż ofiar śmiertelnych zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku, w których zginęło niecałe 3 tysiące osób. Najwięcej chorych z SARS-Cov-2 zmarło w stanie Nowy Jork. Na poniedziałek wieczór czasu miejscowego odnotowano tu ponad 1,2 tys. zgonów.

W USA wykonano ponad milion testów; ponad 160 tysięcy z nich dało wynik pozytywny. W kwietniu do amerykańskich szpitali mają trafić urządzenia z szybkimi, kilkunastominutowymi testami.

Szpitale w mieście Nowy Jork są przeciążone, brakuje w nich środków ochronnych; niektóre pielęgniarki noszą te same maseczki ochronne przez kilka dni. Władze ostrzegają, że niedługo nie będzie dla wszystkich pacjentów respiratorów i łóżek dla chorych. Zazwyczaj tętniące życiem miasto całkowicie wymarło.

Do terminala przy rzece Hudson na nowojorskim Manhattanie dotarł w poniedziałek statek-szpital marynarki wojennej USA, „Comfort”. Przyjmie na pokład pacjentów bez koronawirusa, by odciążyć szpitale w Nowym Jorku.

Duże ogniska choroby występują w USA też w stanach Waszyngton, Kalifornia, Michigan, Luizjana i New Jersey.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!