Wiadomości

Jutro Policja podpisze umowę na trzeciego Black Hawka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„W poniedziałek podpisujemy umowę na trzeci śmigłowiec Black Hawk” – poinformował w rozmowie z InfoSecurity24.pl Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Szef Policji podkreślił, że śmigłowce wielozadaniowe są niezbędne m.in. do wykonywania nałożonych na Policję zadań kontrterrorystycznych. Do podpisania umowy, podobnie jak ostatnio, ma dojść w zakładach PZL Mielec.

Środki na zakup trzeciego śmigłowca pochodzą z programu modernizacji służb mundurowych. Za dwa dotychczas kupione śmigłowce, Policja zapłaciła ponad 142 mln złotych. Jak na razie nie wiadomo ile kosztować będzie trzecia maszyna. Podpisana 30 maja przez Policję umowa dotyczy też m.in. utworzenia infrastruktury niezbędnej dla eksploatacji śmigłowców oraz szkolenia mechaników i pilotów, w tym co najmniej dwóch instruktorów uprawnionych do szkolenia w zakresie pilotażu maszyn Black Hawk.

Jak zapowiedział w rozmowie z InfoSecurity24.pl Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, dwa zakupione wcześniej Black Hawki powinny znaleźć się w Policji jeszcze w tym miesiącu. „Pod koniec tego miesiąca oba śmigłowce trafią do Warszawy” – powiedział szef Policji.

/infosecurity24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!