Świat Wiadomości

Justin Trudeau o Konwoju Wolności: “obrzydzenie i niedowierzanie”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal msn.com premier Kanady Justin Trudeau wypowiedział się ws. Konwoju Wolności, protestu kierowców ciężarówek, którzy nie zgadzają się na obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19 i żądają zniesienia pandemicznych restrykcji w całym kraju.

— Kanadyjczycy w domu obserwują z obrzydzeniem i niedowierzaniem takie zachowanie, zastanawiając się, jak mogło do tego dojść w stolicy naszego kraju — powiedział o protestach szef kanadyjskiego rządu, który przebywa w izolacji w związku z potwierdzonym zakażeniem COVID-19.

Podkreślił również, że nie jest zainteresowany rozmowami z protestującymi kierowcami i przeciwnikami obostrzeń, którzy jego zdaniem “wyrażają nienawistną retorykę i przemoc wobec współobywateli”.

Zaznaczył, że “nie ustąpi przed tymi, którzy angażują się w akty wandalizmu lub hańbią pamięć naszych weteranów”, nawiązując w ten sposób do pojedynczych incydentów, jakie miały miejsce podczas demonstracji. — To nie jest historia naszej pandemii, naszego kraju, naszego narodu – powiedział Justin Trudeau. – Moim celem jest stanie z Kanadyjczykami i pokonanie tej pandemii – dodał.

Podczas przemówienia zapowiedział, że będzie kontynuował swoją politykę ws. pandemii COVID-19 i nie da się “zastraszyć”

członkom Konwoju Wolności. Wyraził również dezaprobatę dla działań niektórych polityków Partii Konserwatywnej, którzy coraz mocniej naciskają na rząd, aby zmienił swoje surowe podejście do szczepień i obostrzeń oraz chcą rozliczyć rząd z działań, które podjął on podczas pandemii.

— W ciągu ostatnich wielu, wielu miesięcy widzieliśmy, jak konserwatywni politycy powielają dezinformację na temat szczepionek, zachęcając do teorii spiskowych w Internecie — mówił premier Kanady.

“Kierowcy ciężarówek byli naszymi bohaterami na początku pandemii. Teraz Trudeau i jego liberalni sojusznicy chcą ich oczerniać i demonizować. Wydobądźmy prawdę” – napisał w odpowiedzi lider Partii Konserwatywnej Erin O’Toole.

W opublikowanym później wystąpieniu zaznaczył, że Kanadyjczycy są zmęczeni lockdownem i strachem przed COVID-19 oraz strachem przed własnym rządem. Podkreślił, że obywatele boją się o przyszłość swoją i swoich dzieci, które przez zamknięcie szkół mają poważne problemy z nauką i narastające problemy psychiczne.

– To, co napędza protesty, to gniew i strach, które są produktem polityki, którą Trudeau bawił się, prowadząc kampanię na temat obowiązkowych szczepień w zeszłym roku – powiedział lider konserwatystów.

Tymczasem wiceprzewodnicząca Partii Konserwatywnej Candice Bergen podkreśliła, że protestujący reprezentują miliony osób.

“Mają dość blokad i niedotrzymanych obietnic. Zasługują na wysłuchanie i zasługują na szacunek” – napisała polityk na Twitterze.

Zaznaczyła, że podczas pokojowych protestów, które obserwowała z budynku parlamentu, nie zauważyła żadnych niewłaściwych zachowań i wyrażania przez demonstrantów niestosownych poglądów.

Nic lalusiowi to nie da…

Źródło: msn.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!